MEDIA O PROTEST69

40tonnet_logo_350_prof

Protest69 jako odpowiedź na akcję “TIR” – już w piątek, jadąc o 10 km/h za wolno, bez żadnego wyprzedzania

Medialna nagonka na kierowców ciężarówek wydaje się nie kończyć. Od tygodnia trwa też policyjna akcja “TIR”, z mandatami za zbyt długie wyprzedzanie. Wielu zawodowym kierowcom kończy się więc cierpliwość, a wyrazem ich niezadowolenia ma być akcja o nazwie “Protest69”.
Przejdź do artykułu
wp autokult

Kierowcy ciężarówek odpowiadają policji. Na piątek szykują protest

Od dzisiaj, 13 sierpnia, trwa akcja informacyjna #Protest69. Wszyscy kierowcy ciężarówek, którzy chcą wziąć udział w akcji, mają czas, by odpowiednio oznakować swoje pojazdy. Zapowiadany na piątek protest to odpowiedź na policyjną akcję "TIR".
Przejdź do artykułu
rmffm

Kierowcy ciężarówek szykują protest - będą jeździć wolniej. To odpowiedź na akcję "TIR"

W ramach akcji "Protest69" kierowcy w najbliższy piątek chcą "przeprowadzić coś w rodzaju strajku włoskiego". Będą utrzymywali prędkość o 10 km/h niższą niż maksymalna - w terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, poza nim 60 km/h, a na autostradach - 69 km/h. Wystrzegać się będą wyprzedzania na drogach dwujezdniowych. "W połączeniu z niskimi prędkościami skutecznie zatamuje to prawe pasy ruchu, powodując niemałe utrudnienia w ruchu. Zwłaszcza na obwodnicach miast, czy przed węzłami" - pisze portal 40ton.net.
Przejdź do artykułu
transinfo2

Wrzenie wśród truckerów – ponad 900 dostało mandaty wskutek akcji TIR. “Polska dołączyła do okradania kierowców, nie tylko z pieniędzy lecz także z czasu”

Od 3 sierpnia, czyli od początku akcji TIR Policja przeprowadziła blisko 5700 kontroli pojazdów. Przypomnijmy, że po trzech dniach skontrolowano 1800 ciężarówek. Do wczoraj włącznie w kontrole zaangażowanych zostało ok. trzy tysiące policjantów. Ponadto, w ciągu tygodnia funkcjonariusze do kontroli truckerów trzykrotnie wykorzystali śmigłowiec. Oprócz tego funkcjonariusze prowadzą zadania wynikające z ich codziennych obowiązków m.in. sprawdzanie trzeźwości. Kontrole w ramach akcji TIR będą przeprowadzane codziennie w godzinach od 6 do 22. Działania Policji mają potrwać do odwołania.
Przejdź do artykułu
cargonews

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Kierowcy głośno mówią „STOP”. Zdaniem truckerów akcji policji towarzyszy nagonka w ogólnopolskich mediach. Faktem jest, że w ciągu ostatnich kilku dni w serwisach internetowych pojawiło się wiele niepochlebnych artykułów na temat kierowców ciężarówek…
Przejdź do artykułu
indeks

Kierowcy ciężarówek odpowiadają na akcję "TIR". Będzie protest

W ramach akcji "Protest69" kierowcy w najbliższy piątek będą utrzymywali prędkość o 10 km/h niższą niż maksymalna – w terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, poza nim 60 km/h, a na autostradach – 69 km/h.
Przejdź do artykułu
interia

Kierowcy ciężarówek szykują protest. To odpowiedź na akcję "TIR"

W ramach akcji "Protest69" kierowcy w najbliższy piątek chcą "przeprowadzić coś w rodzaju strajku włoskiego". Będą utrzymywali prędkość o 10 km/h niższą niż maksymalna - w terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, poza nim 60 km/h, a na autostradach - 69 km/h.
Przejdź do artykułu