O Proteście

Protest69 to stawienie oporu przeciw ciągłemu kopaniu i prześladowaniu zawodu kierowcy, powstał w reakcji na haniebną akcje policji pod kryptonimem ,,TiR” czyli nagonce na Pojazdy Ciężarowe, stosowania przez służby mundurowe wydumanego powodu wystawienia mandatu i punktów karnych jakim jest ,,zbyt długie wyprzedzanie”. Nadmienić należy także iż kodeks nie definiuje precyzyjnie kiedy wyprzedzanie jest wyprzedzaniem a kiedy to wykroczenie pod pięknie brzmiącą nazwą ,,zbyt długie wyprzedzanie” to doprowadza do tego że funkcjonariusz sam ustala sobie swoje normy, może to być 40 sek ale może to być również i 30 jak i 20 sekund trwania manewru, co w konsekwencji wprowadza nie uregulowany prawnie zakaz wyprzedzania!

Protest69_samo_kóło_bez_tła

Zawalczymy także o zniesienie zakazu wyprzedzania w niektórych miejscach, a tam gdzie to niemożliwe , o zakazy godzinowe gdyż absurdem jest sytuacja gdy pomimo braku natężenia ruchu sznur ciężarówek wlecze się za jednym pojazdem który akurat ma ochotę jechać sobie 75km/h.

Wreszcie staniemy do walki o dobre imię kierowcy! Koniec z bezkarnym obkładaniem tej grupy zawodowej, koniec szykan. W mediach już wykreowano nas na pijaków, brudasów, narkomanów i złodziei, tak być nie może! Protest69 to znak że zaprzeczamy, że nie pozwolimy deptać naszej godności jako człowieka i zrobić z siebie kozła ofiarnego ku radości rozeźlonej tłuszczy…

Pokażmy solidarność branży! Informujmy na cb radiu o co chodzi, poruszajmy temat na parkingach, a gdy usłyszycie teksty smutnego Andrzeja ,,Eeee teraz to kto Ci tam zastrajkuje, to się nie uda bo ludzie się wyłamią” Powiedzcie, że w przeciągu pierwszej doby od ogłoszenia pierwszego protestu, chęć udziału zadeklarowało ponad 1000 osób, a fenomen tego protestu będzie polegał na tym, że Policja oraz Ci którzy nie chcą z nami strajkować, będą naszymi sprzymierzeńcami!!!

Policja będzie pilnowała by nikt się nie wyłamał ze strajku, no bo jak to zrobi i zacznie wyprzedzać na zakazie to dostanie pouczenie w wysokości 500zł i 6pkt ( No tego jeszcze Nie grali by policja karała za wyłamanie się ze strajku) a Ci którzy pójdą lewym, i nie zostaną ukarani, skutecznie go zablokują na dość długo, bo w peletonie 50 ciężarówek nie znajdą szybko miejsca by się schować powrotem na prawy .

Założenie protestu to jazda z prędkością 69km/h autostradami, 60km/h poza nimi oraz 40km/h w terenie zabudowanym. Podobno zawsze pędzimy jak szaleni, pokażmy im jak by wyglądała codzienność z nadgorliwymi kierowcami ciężarówek, mała prędkosc = małe odstępy. Przy węzłach autostradowych dużych miast spowodują korki, osobówki nie będą mogły włączyć się do ruchu, co skutecznie zablokuje miasto.

Ile razy to my staliśmy w korku, gdyż mieszkańcy jakiegoś miasteczka blokowali drogę w walce o: obwodnice, chodniki, plac zabaw czy odwołanie nie uczciwego radnego!! Teraz nawet stojąc w korku, będziemy walczyć o nasze sprawy!!!

Pamiętajcie nie jesteśmy krowami mlecznymi by przeszło 6 służb mundurowych nas doiło. Pokażmy że potrafimy się zjednoczyć, dziś by walczyć o zakazy, jutro by walczyć o lepsze warunki pracy!! Niebawem się okaże ilu z nas chce zmian, a ilu chce tkwić w stagnacji. Zapraszajcie znajomych, oznaczajcie ich w poście, udostępniajcie wydarzenie. Pokażmy że nie tylko górnicy i lekarze potrafią walczyć o swoje !!!