Tuning

Cena profesjonalnego chip tuningu. Ile musimy zapłacić?

chip tuning

Koszt chip tuningu nie jest taki sam, bo ten motoryzacyjny świat jest wymieszany, czyli jeden wielki koncern może mieć pod swoimi skrzydłami kilka marek samochodów. Wiele znaczy też i to, że te konkretne modele są podobnymi w sensie technologicznym, choć ta z marek powszechnie uznawana za tę najtańszą ma też najmniej ciekawą karoserię i wnętrze. Natomiast ten chip tuning cena jest podobnym, bo w sensie technologicznym dane modele w tych samych generacjach mają tę samą elektronikę i podzespoły mechaniczne. Dlatego też chipowanie auta cena to w ich przypadku po wymianie tych istotnych części podobny koszt, czyli to ten sam chip i dokładnie takie samo mapowanie silnika. Różnica może tkwić tylko w tym, że z jednego silnika uda się wyciągnąć nieco mniej mocy, a z drugiego więcej.

Auta uznawane za droższe i atrakcyjniejsze.

Wielu z nas myśli o tym ile kosztuje mapowanie silnika w tym wybitnie sportowym modelu, czyli nie w sportowej wersji popularnego auta kompaktowego, bo w ich przypadku koszt chip tuningu bywa jeszcze akceptowalnym, ale w takim mocnym coupe z napędem na oś tylną jest już inaczej. Zwłaszcza jeśli jest to marka ceniona wyżej. Mowa tu o tym, że sportowe BMW zaliczane do tych wybitnie atrakcyjnych kosztuje znacznie więcej od jakiegoś sportowego Renault Megane. Także między zwykłymi modelami tych producentów z tego samego rocznika jest spora różnica cenowa, a między sportowymi wersjami rozbieżności są jeszcze większymi. Dlatego też to mapowanie silnika cena to także znaczna różnica w kosztach bo Renault w wielu krajach uchodzi za markę gorszą i gorzej się prowadzącą od tych sportowych odmian modeli BMW. Często trafia się też i tak, że nawet sportowe BMW z uszkodzonym silnikiem może być wartym więcej od sprawnego Francuza w odmianie sportowej, jeśli chodzi o ten sam rocznik. Dlatego warto sprawdzić najpierw jakie auto taniej możemy poddać chip tuningowi.

Decyzje ludzi

Nikogo z nas nie dziwi to, że taki typowy nabywca auta z pewnego kraju uznaje samochody sportowe z Francji za te gorsze od Niemieckich, czyli od marek takich jak BMW. Nikogo nie dziwi też i to, że w przypadku tych częściej polecanych i lepszych aut sportowych ceny części są znacznie wyższymi i to nawet jeśli chodzi o te akuratne jakościowo zamienniki. Dlatego tuning i częściowy i elektroniczny będzie droższym w przypadku najnowszego BMW M3 od tego powiązanego z najnowszym Megane RS. Ze względu na te przyczyny to właściwe wybranie auta do chip tuningu ma znaczenie, bo czasami dla danej osoby bardziej liczą się osiągi od posiadania tego bardziej pożądanego samochodu.

Leave a Comment