Wybór samochodu

Maybach – cena. Ile kosztuje luksusowy Mercedes Maybach

maybach

Z roku na rok samochody stają się coraz bardziej nowoczesne, bezpieczne, ekskluzywne. Pojazdami, które swoim prestiżem, jakością wykonania bez wątpienia zachwycają są Maybachy produkowane przez koncern Mercedes-Benz. Ile kosztują? Jakie są ich najważniejsze wady i zalety? I co czyni je tak luksusowymi pojazdami?

Przez wiele lat Mercedes wydał na rynek już mnóstwo różnych modeli Maybacha, które różnią się wyposażeniem, mocą, a także ceną. W związku z tym, aby ukazać prestiż i realne koszty posiadania takiego pojazdu omówię sylwetkę bardzo popularnego SUV-a Mercedes-Maybach GLS.

Luksus Mercedes-Maybach GLS.

Nowy Maybach to bez wątpienia ucieleśnienie wszystkich cech, które powinien posiadać najwyższej jakości SUV. Pojazd posiada wręcz kosmiczne wnętrze, którego układ siedzeń i dotykowych ekranów wyglądają bardzo estetycznie. Wnętrze samochodu jest wyposażone w: system multimedialny, układ E-ACTIVE BODY CONTROL, pakiet komfortu dźwiękowego. Siedzenia samochodu są wykonane z raczej klasycznej, ale i niezawodnej skóry NAPPA, siedziska są również wentylowane oraz nie można zapomnieć o jakże komfortowej opcji masażu. Przechodząc na tylnie siedzenia pojazdu na pierwsze, co się rzuca w oczy to sporej wielkości tablet MBUX. Częściowo za jego pośrednictwem istnieje możliwość m.in. elektrycznego sterowania roletami tylnych okien oraz rozkładanie zewnętrzne miejsca kanapy, również ustawiane elektrycznie. 

Parametry pojazdu.

Jednostką napędzającą Mercedes-Maybach GLS 600 4MATIC jest hybrydowy silnik 4.0 V8 biturbo o mocy 557 KM. Za jego pośrednictwem SUV przyśpiesza w 4,9 sekundy do 100km/h i rozpędza się maksymalnie do 250 km/h.

Bezpieczeństwo.  

Bez wątpienia jest to jeden z najważniejszych czynników w obecnej generacji samochodów. W tym aspekcie SUV od Mercedesa również jest na niewiarygodnym poziomie. Do najciekawszych opcji, które gwarantuje Maybach należą: boczny PRE-SAFE Impuls, asystent układu hamowania, kamera parkowania 360°, MULTIBEAM LED oraz pełen pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy plus.

Cena i ocena.

Mercedes Maybach GLS to samochód z bardzo wysokiej półki, jego luksus, osiągi, jak i bezpieczeństwo stoją bez wątpienia na najwyższym poziomie. Adekwatna do prestiżu jest również cena samochodu, która w zależności od dodatków, wersji będzie wynosić około 800 tysięcy złotych. Czy samochód jest wart takich pieniędzy? Dla osób, które cenią sobie luksusprestiżkomfort i przede wszystkim bezpieczeństwo na najwyższym poziomie jak najbardziej tak. Atutem jest również ponad 100 letnie doświadczenie marki, które jest gwarantem solidnego wykonania i niezawodności.

 

 

 

 

 

Leave a Comment