Technologia

Wymiana telefonu na nowy – kiedy jest odpowiedni moment?

nowy telefon

Telefony i smartfony podobnie zresztą jak cała gama innych nowoczesnych urządzeń elektronicznych mają swój określony termin przydatności do korzystania z ich dobrodziejstwa. Każdy nowoczesny sprzęt elektroniczny z biegiem czasu należy wymienić na nowszy. Kiedy jest odpowiedni moment na wymianę telefonu i na co zwrócić szczególną uwagę?

Kiedy kupić nowy telefon?

Rynek smartfonów na całym świecie rozwija się w zastraszającym tempie. Bez wątpienia jednak każda wymiana telefonu na nowy powinna być dokladnie przemyślana. Można wymienić co najmniej kilka kluczowych powodów, które powinny nas skłonić do zastąpienia naszego smartfona nowszym modelem.
Najważniejsze z nich jest oczywiście usterka techniczna urządzenia. Telefony ulegają dość częstym awariom. Dodatkowo są narażone na liczne uszkodzenia mechaniczne, gdyż nosimy je codziennie przy sobie i narażamy na częste otarcia.
Wraz z upływem czasu, zazwyczaj po 2-3 latach telefon będąc nawet flagowym modelem może już nie spełniać naszych wymagań w zakresie komfortu i szybkości działania. Dzieje się tak gdy smartfon ma zbyt mało pamięci wewnętrznej oraz zbyt wolny procesor zdolny obsłużyć w zadowalający sposób nowoczesne aplikacje i grami. Podobnie będzie w przypadku gdy nasz telefon będzie dysponował nieaktualnym od wielu miesięcy oprogramowaniem. W dalszym ciągu użytkownicy nie mają możliwości wymiany poszczególnych elementów użytkowanego urządzenia , dlatego są jedynie skazani na zakup telefonu.

Kolejny powód wymiany telefonu mimo, że wydaje się nieco prozaiczny to często występuje. Wielu użytkowników wymienia urządzenie, które praktycznie się im już znudziło. Niebagatelny wpływ na to mają ciągle zmieniające się trendy światowe na rynku smartfonów. Światowi producenci smartfonów prezentują coraz szybsze, ładniejsze urządzenia obdarzone lepszymi funkcjami. Istotną rolę odgrywają również reklamy telewizyjne przykładowo przedstawiające znane osobistości świata sportowego przedstawiające nowe smartfony.

Ile wynosi średnia żywotność telefonu?

Zdaniem wielu producentów średnia żywotność dzisiejszych telefonów wynosi około 2 lata. Należy mieć jednak na uwadze, że znacznie skuteczniej po 2 latach będzie działać topowy flagowiec z bogatą specyfikacją, a zupełnie inaczej sprzęt ze średniej lub niskiej półki cenowej. Generalnie wiadomym jest, że flagowe modele smartfonów mają dużo większą żywotność funkcjonowania.

W jaki sposób dłużej korzystać z telefonu?

Pamiętajmy ze współczesne smartfony to urządzenia niezwykle delikatne. Aby skutecznie zmniejszyć ryzyko awarii warto skorzystać z etui na telefon. Główną funkcją etui na telefon jest przede wszystkim skuteczna ochrona smartfona przed uszkodzeniami mechanicznymi, a zwłaszcza zarysowaniami wyświetlacza. Etui amortyzuje upadki telefonu, uderzenia oraz wszelkie inne siły oddziałujące na nasz sprzęt. Ochroni również nasz telefon przed zalaniem niewielką ilości wody,gdyż nawet kilka kropel cieczy nieraz wystarczy aby uszkodzić drobne podzespoły smartfonu. Ponadto używanie etui poprawi estetykę naszego urządzenia. Drugim niezwykle skutecznym sposobem na przedłużenie żywotności naszego dotychczasowego telefonu jest zabezpieczenie ekranu za pomocą szkła hartowanego. Szkło hartowane na telefon to sprawdzony sposób na zabezpieczenie niezwykle delikatnego ekranu telefonu przed zarysowaniami i wszelkimi innymi zagrożeniami. Szkło hartowane na telefon cechuje się dużo większą wytrzymałością od zwykłego szkła. Nie wpływa w żaden sposób na czułość ekranu, zapewniając wysoką przejrzystość. Dzięki powłoce oleofobowej odciski palców i tłuste plamy są mniej widoczne.

Podsumowując trzeba przyznać, że nie sposób jednoznacznie wskazać kiedy jest najlepszy okres na wymianę smartfony. Zakup telefonu co 12 miesięcy jest pozbawiony sensu, lecz już co dwa lata znajduje uzasadnienie zwłaszcza wśród modeli z średniej i niższej półki cenowej. Warto jednak dokladnie przemyśleć swoją decyzję i nie inwestować w kosztowny nowy telefon, gdy nas zwyczajnie na to nie stać.

Leave a Comment